W sobotę, 17 czerwca, w ramach Ogólnopolskiej Biesiady Literackiej odbył się plener artystyczny FORMA SŁOWA. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali artyści z różnych dziedzin sztuki. Uczestnicy tworzyli prace zainspirowane fragmentem tekstu, który brzmiał „znoszę ból jak suche słowa” oraz ilustracją pochodzącą z wygranej w Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką książki.

Wnętrza świdnickiej biblioteki zostały ożywione FORMĄ SŁOWA. Od rana w przestrzeni biblioteki artyści tworzyli swoje prace, z których następnie powstała wystawa. Działania były ściśle powiązane z nagrodzoną książką KONTAKT Jadwigi Graboś.

Był to wyjątkowy dzień spędzony w miłym towarzystwie miłośników sztuki. Wernisaż wystawy odbył się tego samego dnia, o godzinie 18.30.

W plenerze udział wzięli:

Buczma Mariusz
Buczma Paweł
Ciućka Marta
Czerniec Martyna
Dębiński Piotr
Gościmski Hubert
Grzyb Ewa
Hypki Maja
Larina-Dzimira Anna
Łukaszewicz Jarek
Marian Be