22 maja delegacja z Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy miała przyjemność uczestniczyć w wernisażu wystawy autorstwa pana Maksymiliana Wnęka pt. Metaloplastyka i malarstwo.

Pan Maksymilian jest związany ze Świdnicą od kilkudziesięciu lat. Był długoletnim pracownikiem zaprzyjaźnionej instytucji kulturalnej – Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Swoje bogate doświadczenie zawodowe wykorzystuje do dzisiaj w pomocy renowacji rzeźb m.in. w naszej świdnickiej katedrze.

Obok malarstwa, od trzech lat tworzy kompozycje kwiatowe, które głównie znalazły się na wystawie. Jest to autorski pomysł pana Maksymiliana.

Wystawa w Policach nad Metuji odbyła się w ramach wieloletniej współpracy z zaprzyjaźnioną Biblioteką w Policach nad Metuji.