Patriotyczne poranki to cykl zajęć dla najmłodszych czytelników mające na celu kształtowanie postaw patriotycznych. Podczas spotkań szukaliśmy odpowiedzi na pytania „Kto Ty jesteś?”, „Jaki znak Twój”, „Gdzie Ty mieszkasz?”, „W jakim kraju?”. Pomogły nam w tym wiersze z książki Joanny i Michała Rusinków po tytułem „Jaki znak Twój?”. Uczestnicy zajęć ułożyli wielką mapę Polski, wykonali swoje symbole do biało-czerwonej fotobudki i wykazali się wiedzą na temat naszego kraju. Na zakończenie zajęć spędzili czas w czytelni dla dzieci i młodzieży, gdzie czekały na nich książki opowiadające o baśniach, przyrodzie oraz historii naszego kraju.

Dopełnieniem zajęć bibliotecznych jest wystawa edukacyjna o Konstytucji 3 Maja przygotowana przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Wystawa jest dostępna w Filii 2 do 4 maja.