Wspaniały wieczór oraz duża porcja wiedzy z historii Śląska za nami. W piątkowy wieczór, w świdnickiej bibliotece zgromadzili się pasjonaci zamków, pałaców, zabytków, osoby zainteresowane historią i kulturą naszego regionu.

Wszystko w związku ze spotkaniem z Andrzejem Rąkowskim – pisarzem, publicystą, grafikiem i fotoreporterem zaangażowanym w ratowanie dolnośląskiego pejzażu kulturowego – znanym szerszej publiczności jako Hannibal Smoke. Przybyli, w towarzystwie kawy, herbaty i słodkiego poczęstunku, mogli poznać wiele faktów o unicestwianiu dziedzictwa materialnego naszego regionu oraz wiele wątków historycznych i odniesień do obecnych czasów i stanu obiektów, które w większości zniknęły z powierzchni ziemi. Ponad półtoragodzinny wykład oparty na ponad 300 fotografiach, okraszony ciekawostkami i humorystycznymi wątkami minął błyskawicznie, czytelnicy mogli zakupić albumy – przewodniki Hannibala, zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Takie wieczory nie zdarzają się codziennie, a pisarz obiecał że z kolejną książką, która już jest na ukończeniu, z przyjemnością do nas przyjedzie. Trzymamy go za słowo.