DZIEŃ 5 – AMERYKA PÓŁNOCNA

Amerykę Północną zwiedziliśmy od poznania kultury Indian – tworzyliśmy łapacze snów, układaliśmy Indiańskie znaki patrolowe, graliśmy w memo, kolorowaliśmy tipi i budowaliśmy indiański totem. Na drugie śniadanie czekał na nas popcorn i mini hamburgery. Po śniadaniu udaliśmy się do Hollywood, gdzie mieliśmy za zadanie zebrać jak najwięcej autografów. Jak przystało na prawdziwe gwiazdy odcisnęliśmy swoje dłonie w Alei Gwiazd. Na zakończenie odebraliśmy drobne upominki krocząc po czerwonym dywanie wśród braw kolegów i koleżanek.

DZIEŃ 4 – AMERYKA POŁUDNIOWA

To był dzień pachnący kawą i czekoladą. Na początku przemierzyliśmy dżunglę, aby odkryć złoto. Następnie poznaliśmy szyfr „czekoladka” i rozwiązaliśmy zagadki z informacją, gdzie zostały ukryte dla nas puzzle. Z elementów ułożyliśmy Rysunki Nazca charakterystyczne dla Ameryki Południowej. Spróbowaliśmy odwzorować rysunki w masie solnej. Na naszych małych podróżników w przerwie śniadaniowej czekały tortille!

DZIEŃ 3 – AUSTRALIA

Podczas wizyty w Australii poznaliśmy kulturę i sztukę rdzennych mieszkańców tego kontynentu – aborygenów. Wykonaliśmy bumerangi, które zdobyliśmy wykazując się wiedzą w teleturnieju „Koło Fortuny”. Tanecznym krokiem zwiedziliśmy rafę koralową z płetwonurkiem. Na drugie śniadanie przygotowaliśmy przepyszne misie koala z wafli ryżowych. Dzień zakończyliśmy tworząc bębenki, na których zagraliśmy poznaną wcześniej piosenkę.

DZIEŃ 2 – AZJA

To już drugi dzień naszej podróży dookoła świata. Spróbowaliśmy swoich sił w kaligrafii pisząc nasze imiona używając chińskich znaków. Poznaliśmy grę mahjong w wersji maxi oraz zjedliśmy drugie śniadanie za pomocą pałeczek. Udało nam się zbudować Wielki Mur Chiński i okrążyć nim całą bibliotekę!

DZIEŃ 1 – AFRYKA

Naszą podróż zaczęliśmy od wspólnych zabaw integracyjnych oraz opracowania kodeksu czytelnika-podróżnika. Następnie odkrywaliśmy tajemnice Afryki w naszym kąciku bibliotecznym. Na strudzonych podróżników czekała przerwa śniadaniowa – afrykańskie tarcze z pierniczków do ozdobienia oraz owocowe szaszłyki. Za pomocą kubeczków odgrywaliśmy afrykańskie rytmy, a na koniec czekała nas wiadomość zaszyfrowana hieroglifami przez samego Faraona!

Mieliśmy również przyjemność gościć Panią Prezydent Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską, która wysłuchała naszej relacji z ferii oraz z wielką pasja opowiedziała nam o swoich podróżach. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.