O pasjach można opowiadać bez końca. Dzisiaj uczestnicy warsztatów mówili o swoim hobby i kolekcjonerstwie. A kolekcjonują różności: od piórek, muszelek, figurek po minerały. Pięknie zdobione dziś pudełka z pewnością przydadzą się im na mini – kolekcje. To już koniec naszych ferii, żal się było rozstawać. Ale Filia nr 1 czeka na nich każdego dnia 😄

Pasja fotografowania 😄

Jakże pięknie ją przybliżył pan Daniel Gębala – fotograf z zawodu i z zamiłowania. Dzieci miały okazję poznać sprzęt fotograficzny profesjonalisty. Szczególne zainteresowanie wzbudził dron. Dzieci miały też sposobność zrobić samodzielnie zdjęcia profesjonalnym aparatem fotograficznym.

Po miłym spotkaniu z panem Danielem dzieci przystąpiły do tworzenia i zdobienia ramek na zdjęcia.

A na koniec dnia… pączki – przecież dzisiaj TŁUSTY CZWARTEK 😄

Światowy Dzień Kota, który obchodzimy 17 lutego, stał się inspiracją dzisiejszych warsztatów. Rozmawialiśmy o rodzinie kotowatych – o domowych kotach i ich krewniakach dziko żyjących na różnych kontynentach. Ale tworzone przez dzieci przyborniki miały nie tylko kocie oblicza 😄

W drugim dniu ferii, w Filii nr 1 rozgościły się WALENTYNKI. Na samodzielnie złożonych pudełeczkach królowały serduszka. Pracy było moc. Dzieci dowiedziały się też jak obchodzone są Walentynki w różnych krajach świata. A dla rozruszania się – bardzo lubiane przez wszystkich – kalambury.

W pierwszym dniu ferii wyruszyliśmy na literacką wyprawę do gorącej Afryki. Dzieci poznały wiele ciekawostek o tym niezwykłym kontynencie i stworzyły mnóstwo pięknych dzikich zwierząt z rolek po papierze. A stworzona przez nich mapa Afryki ozdobiła bibliotekę.