Spotykali się przez rok, szkoląc swój warsztat literacki. Właśnie ukazała się antologia ich tekstów.

Efekty spotkań, wielu rozmów i wspólnej pracy możemy przeczytać w antologii „Drugie Piętro”, która właśnie ukazała się nakładem naszej biblioteki.

Tym zbiorem kończymy warsztaty pisarskie w MBP W Świdnicy. Cieszę się ostatnimi tekstami. Być może będzie kontynuacja – kolejne zbiory środowiska literackiego Świdnicy, może zbiorki autorskie osób, które uczestniczyły w warsztatach. Trzymajmy kciuki.
(…) Dziękuję wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom warsztatów pisarskich. Spotykaliśmy się przez kilka ostatnich lat. W różnym składzie. Niektórzy przychodzili i odchodzili, niektórzy tworzyli stałą grupę, trzon spotkań warsztatowych. Przez te lata bardzo się zżyliśmy, nawiązaliśmy wiele wartościowych znajomości. Dziękuję Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy za umożliwienie cyklu warsztatów oraz regularne wydania zbiorów tekstów. To ważne, by Autorki i Autorzy byli czytani. – pisze we wstępie Barbara Elmanowska – prowadząca warsztaty.

W czwartym tomie antologii swoje utwory zaprezentowali:

Marian Bełtkiewicz

Paweł Buczma

Hubert Gościmski

Tamara Hebes

Helena Pietrzak

Izabela Prypin

Liwia Żak

Bezpłatne egzemplarze książki dostępne są już w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Franciszkańskiej 18 (portiernia).