Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku, informujemy że o godzinie 24.00 dnia 31 grudnia 2022 r. nastąpi blokada wszystkich kont czytelników w konsorcjum Legimi.

Informujemy, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy kody będą wydawane od 10 stycznia 2023.

Równocześnie informujemy, że osobom, które odebrały kody w roku 2022, a ich nie aktywowały – kody nie będą wydawane.

Kody można odebrać tylko i wyłącznie osobiście w Wypożyczalni dla Dorosłych, w Filii nr 1, 2, 5

Liczba kodów jest znacznie ograniczona.

____________________________________________________________________________________________________

140.000 e-booków w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej i 85 bibliotekach publicznych naszego województwa!

Aktywowanie zarówno nowych, jak i dawniej założonych kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę http://www.legimi.pl/dbpw/. Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka). 

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki, lub do którejkolwiek z 85 bibliotek publicznych Dolnego Śląska, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonietableciekomputerze lub czytniku (oprócz Kindle’a). Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stroniehttp://www.legimi.pl/dbpw/. Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu.

Dlaczego muszę pobrać nowy kod dostępu w 2023 roku?

Wszystkie kody wydane w roku ubiegłym tracą ważność 31.12.2022 roku. Oznacza to, że wszyscy, którzy w 2022 roku użyli pobranego w bibliotece kodu dostępu, muszą przyjść po kolejny.
 

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne i dla kogo?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z bibliotek wymienionych na liście bibliotek.

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?

Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/. Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi. W ramach zamówionego przez daną bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows PhoneWindows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach. Wypożyczonych ebooków nie można czytać tylko na czytniku Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.