Czytelniczka Filii nr 2, pani Hildegarda Pytel, 7 grudnia 2022 r. świętowała jubileusz swoich 95-tych urodzin. Pani Hildegarda jest najstarszą, aktywnie korzystającą Czytelniczką naszej biblioteki. Z tej niecodziennej okazji biblioteka przygotowała dla swej „czytelniczej nestorki” małą niespodziankę. Jubilatkę odwiedziła biblioteczna delegacja – Ewa Cuban, dyrektor MBP w Świdnicy oraz Anna Podbielska, kierownik Filii nr 2, składając na ręce pani Hildy symboliczny list gratulacyjny, kwiaty i najlepsze życzenia urodzinowe.

Jubilatka nie kryła radości i wzruszenia z odwiedzin. Jako biblioteczna społeczność jesteśmy pod wielkim wrażeniem wieloletniej czytelniczej aktywności pani Hildegardy, jej ogromnej wiedzy na temat literatury, pogody ducha, skromności i niegasnącego uśmiechu.

Gratulujemy jubilatce pięknej rocznicy, życzymy wielu kolejnych lat w zdrowiu i radości.