Wspólne odczytanie utworów poetyckich o tematyce patriotycznej i przemarsz z flagami. Dziś Miejska Biblioteka Publiczna świętowała 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a wszystko w barwach biało-czerwonych.

Wspólnie z przedszkolakami i uczniami świdnickich szkół odczytaliśmy wiersz Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska?” oraz Wiesławy Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”, następnie w biało-czerwonym korowodzie przemaszerowano wokół placu.

Podczas akcji Flash mobu – “11 minut poezji” ogłoszono zwycięzców konkursu literackiego „Miasto, w którym żyję”. Wszystkim autorom nadesłanych prac serdecznie gratulujemy.

Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Dodatkowo Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała quiz internetowy na temat pomników i tablic pamiątkowych w Świdnicy. „Warto pamiętać… Sprawdź, czy znasz te miejsca i wybierz się na spacer ich śladem”. Zapraszamy do wzięcia udziału i wspólnego świętowania.

Rozpocznij quiz

fot. Katarzyna Seweryn i Daniel Gębala