5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek !!!

Dla nas jest to tak ważny dzień, że świętowanie rozpoczęliśmy już wczoraj.

A jak świętować to z przytupem … i oczywiście postaciami z bajki. Nasi młodzi czytelnicy z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 4 w Świdnicy, mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Rzepka” w wykonaniu grupy teatralnej „UTWORKI” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy. Uśmiechom i gromkim brawom nie było końca.

Następnie wspólnie otworzyliśmy „WYSTAWA – ZABAWA” stworzoną przez Wydawnictwo Zakamarki. Wystawa jest jednocześnie zabawą – każda z 15 plansz zawiera pytanie o przedstawione na niej postaci. Dla tych, którzy odpowiedzą na najwięcej pytań, przewidujemy książkowe upominki. Karty z odpowiedziami można składać w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.

WYSTAWA – ZABAWA będzie prezentowana do 30 listopada w bibliotece, na II piętrze.

Pamiętajcie bajki są mostem łączącym pokolenia !!!