Z okazji zbliżającej się 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy przygotowała szereg atrakcji zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych świdniczan. Zapraszamy do wspólnego świętowania i udziału w wydarzeniach.

FLASHMOB 11 minut poezji
To wydarzenie integrujące pokolenia polegające na wspólnym: przemarszu z flagami i odczytaniu utworów poetyckich o tematyce patriotycznej. Wtedy też nastąpi wręczenie nagród dla zwycięzców ogłoszonych konkursów.
Termin: 10.11.2022 r., godz. 11.00
Miejsce:
Skwer z dzikami przy ul. Franciszkańskiej

Miasto, w którym żyję – konkurs literacki
Konkurs literacki, w którym uczestnicy zmierzą się z tematem „Stabilność, dobra infrastruktura, dobra opieka zdrowotna, ogromna oferta kulturalna i rozrywkowa czy to główne uroki miasta. Co tak naprawdę wpływa na poziom zadowolenia z życia w danym miejscu?”
Konkurs ma charakter otwarty.
Termin:
– termin składania prac: do 5 listopada 2022 r.
– rozstrzygnięcie konkursu: 10 listopada 2022 r. (podczas FLASHMOB’u)

Więcej informacji na temat konkursu