W czwartkowe popołudnie w bibliotece odbyło się spotkanie z doktorem Pawłem Migasiewiczem, autorem książki o rzeźbiarzu Johannie Riedlu, twórcy m.in. barokowego wystroju świdnickiej katedry. Wśród przybyłych gości pojawił się także Mariusz Barcicki, autor wielu fotografii dokumentujących prace Johanna Riedla, które znalazły się w książce. Autor bardzo ciekawie opowiadał o biografii rzeźbiarza, jego nieprzeciętności, skąd się wziął w Świdnicy i jak wielkie szczęście ma nasze miasto i katedra, że to właśnie on był rzeźbiarzem, częściowo architektem i koordynatorem prac. Po spotkaniu licznie przybyli czytelnicy mogli zdobyć autograf autora i jeszcze porozmawiać, dopytując o szczegóły powstawania dzieła, które zostało wydane z niezwykłą starannością edytorską. Spotkanie perfekcyjnie, z wielkim warsztatem poprowadziła Pani Ewa Małachowicz – mgr historii sztuki oraz licencjata filologii słowiańskiej, której głównym obszarem zainteresowań podczas studiów we Wrocławiu, w Pradze a także w Brnie była rzeźba barokowa.