Kto nie był, niech żałuje!

Setki uśmiechniętych twarzy, ogromne kolejki do pokoju zagadek oraz do Dżungli, gdzie najmłodsi mogli poczuć powieść, warsztaty plastyczne, warsztaty komputerowe gry, tu ukłony kierujemy w stronę pana Mateusza (Mateusz Rosiak), zabawy, rodzinna strefa Amazona, dziesiątki innych atrakcji, spotkanie autorskie połączone z warsztatami plastycznymi z Joanną Zagner-Kołat oraz spotkanie z Karoliną Korwin Piotrowską oraz dr Katarzyną Kasią.

Tak w telegraficznym skrócie bawili się w sobotę, 1 października goście naszej biblioteki w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Zaprezentowaliśmy również Rękopis dla Bolka – efekt końcowy akcji, w której wzięli udział mieszkańcy Świdnicy oraz bibliotekarze. Najbardziej wytrwali – uczestnicy nocnego planszowania – opuścili nasze progi o godzinie 23.00! Niezawodna i jakże potrzebna kolejny raz okazała się strefa chilout’u.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Tegoroczna, ósma edycja akcji odbyła się pod hasłem „To się musi powieść”.

Dziękuję wszystkim pracownikom biblioteki za ogromne zaangażowanie i poświęcony czas, aby zorganizować to niełatwe logistycznie przedsięwzięcie. Sądząc po bardzo wysokiej frekwencji, przygotowane przez nas atrakcje przypadły do gustu zarówno dzieciom, jak i tym nieco starszym czytelnikom. Mam nadzieję, że ze wszystkimi zobaczymy się już za rok! – podsumowuje Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.K. Norwida w Świdnicy.