Drugi dzień jubileuszowej 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa rozpoczął się spotkaniem autorskim z Agnieszką Dobkiewicz – dziennikarką, autorką książek i tropicielką niebanalnych historii. Pani Agnieszka jest także autorką bajki „Czarne Korale”, która swoją treścią idealnie wpasowała się w hasło tegorocznej edycji EDD „Połączeni dziedzictwem”. W spotkaniu brała udział grupa dzieci z Ukrainy, podopiecznych pani Natashy Polkh a także dzieci z Polski oraz dorośli czytelnicy biblioteki. Temat niełatwy, bo głównie rozmawiano o toczącej się wojnie za wschodnią granicą, dużo emocji zarówno po stronie gościa jak i przybyłych na spotkanie. Całość zakończyło podpisywanie bajki, która została specjalnie wydrukowana dla biorących udział w wydarzeniu. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na tematyczny spacer po bibliotece. Po zakamarkach biblioteki, także miejscach na co dzień niedostępnych oprowadził legendarny cysters. Wydarzenie zakończyło otwarcie wystawy „Świdnica. Tu mieszkam”, na której zostały zaprezentowane atrakcje i miejsca znaczące miasta wraz z opisami zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Wystawę można oglądać w bibliotece do końca września na I piętrze.