Świdnica to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Dolnego Śląska. Niegdyś Świdnica była stolicą księstwa świdnicko-jaworskiego, które rządzący nim książęta z dynastii Piastów Świdnickich uczynili jednym z najpotężniejszych na Śląsku. W średniowieczu była drugim, po Wrocławiu, ośrodkiem życia gospodarczego i kulturalnego regionu, i drugim największym miastem śląskim. W jej niezwykle bogatej, wielokulturowej historii, przeplatają się dzieje Polaków, Czechów, Niemców, Francuzów, Węgrów, Austriaków, Greków, Żydów i Rosjan. Współczesna Świdnica to źródło różnorodności. Dzieje miasta przeplatają się z losami wielu kultur i narodów, co ma odzwierciedlenie w bogactwie kulturowym lokalnej społeczności. Świdnica to miasto z wieloma cennymi zabytkami i różnymi atrakcjami.

Wystawę w języku polskim oraz ukraińskim można oglądać w holu do 30 września 2022 r.