Będzie to jubileuszowa 30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”!

Dziedzictwo to podróż, która ma początek w przeszłości, a koniec w teraźniejszości. Kultura, religia czy wspólnie wyznawane wartości łączą, ukazując bogactwo różnorodności. Tolerancja, szacunek, chęć poznania pozwala budować silną społeczność.

Biblioteka włączy się EDD wydarzeniem pn. „ŚWIDNICA ŁĄCZY”, które ma na celu przybliżyć świadomość różnorodności lokalnej społeczności. Świdnica pełnymi garściami czerpie z zasobów kultury polskiej, słowiańskiej czy germańskiej. W swoim bogactwie ukazuje różnorodność jak i uniwersalizm. I na tej uniwersalności chcemy się skupić, na tym co łączy, buduje, splata, integruje.

Harmonogram wydarzenia:
godz. 10.00 – spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz – dziennikarką, autorką książek, tropicielką niebanalnych historii
godz. 11.00 – spacer tematyczny po bibliotece, który poprowadzi legendarny cysters
godz. 12.00 – otwarcie wystawy „Świdnica. Tu mieszkam.”

Link do wydarzenia: