Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida włącza się w Narodowe Czytanie 2022

29.08.2022 – 02.09.2022 | Konkurs wiedzy |

Do wygrania m.in. bon do Empiku. Narodowe Czytanie odbędzie się za kilka dni. My już dziś przygotowujemy się do tego wydarzenia i zapraszamy do udziału w konkursie.

Aby wziąć w nim udział należy:

1. Znaleźć odpowiedzi na trzy pytania dotyczące Adama Mickiewicza lub zbioru utworów, pt. „Ballady i romanse” jego autorstwa. Pytania będą się pojawiały każdego dnia w najbliższym tygodniu (od poniedziałku do piątku) o godz. 10.00.
  2. Wysłać odpowiedzi w wiadomości prywatnej do naszej strony na FB.
  3. Polubić naszą stronę na FB.
  4. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze, pełne, bezbłędne odpowiedzi.

Więcej szczegółów w regulaminie.

02.09.2022 | Narodowe Czytanie 2022 |

Podczas tegorocznej edycji Narodowego czytania zostaną zaprezentowane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w różnorodnej formie.

Start | godz. 18.00

W programie:

• PANI TWARDOWSKA – etiuda w wykonaniu grupy młodzieży Alchemii Teatralnej
  • Etiuda filmowa inspirowana utworem Adama Mickiewicza ŚWITEZIANKA w wykonaniu Dariusza Miziarskiego.
  • ROMANTYCZNOŚĆ – odczytanie ballady przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  • Niezwykły FIRESHOW ukazujący piękno ognia, dynamikę choreografii i „współpracę” człowieka z ogniem.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na skwerze z dzikami, przy ul. Franciszkańskiej. W razie niepogody spotkamy się w gmachu biblioteki.