Kościół Pokoju w Świdnicy oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z ks. Sławomirem Sikorą. Spotkanie odbędzie się 9 września, o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Powieść „Ławka” Sławomira Sikory to historia dwóch mężczyzn, między którymi rodzi się przyjaźń, z relacjami rodzinnymi i duchowymi przełomami w tle. Wszystko zaczyna się na pewnej ławce w Szczecinie, mieście, w którym ks. Sikora jest proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej. Ławka ma wymiar rzeczywisty, ale także metaforyczny: to miejsce, żeby spotkać się i słuchać drugiego. „Bohaterowi książki podarowałem trochę z mojego życia. Mamy podobne ulubione potrawy, słuchamy tej samej muzyki, nawet nosi moje niedoszłe imię. Na szczęście Radosław to nie ja, a cała fabuła jego życia jest fikcją”, mówi autor, który jest także poetą i maratończykiem (organizuje Ekumeniczne Biegi Charytatywne w Szczecinie).

370 lat – zapraszamy do udziału w jubileuszu Kościoła Pokoju! Więcej: