W każdy piątek w godzinach 10:00-12:00, na placu z dzikami przez dziewięć tygodni od początku lipca aż do końca sierpnia, odbywać się będą Piątkowe Poranki 22′ – biblioteka naturalnie.
Щоп’ятниці з 10:00 до 12:00, у сквері з кабанами протягом дев’яти тижнів з початку липня до кінця серпня буде проходити ’Вранці П’ятниці 22′ – бібліотека природно.

Prawdziwym „strzałem w dziesiątkę” podczas naszych wakacyjnych spotkań okazały się spotkania z Teatrem Maska z Krakowa. Spektakl „Magiczna księga” (dzięki uprzejmości Teatru Maska) został nagrany, zmontowany i opatrzony napisami w języku polskim i ukraińskim, aby nasi sąsiedzi za wschodniej granicy bez problemu mogli ponownie obejrzeć bajkę w zaciszu własnego domu.

26.08.2022 r. – Dziś spotkaliśmy się po raz ostatni na Piątkowym Poranku z Biblioteką. Zabawa z Wami była wspaniała, do zobaczenia za rok.

19.08.2022 r. – Dzisiaj, w przedostatni wakacyjny piątek wystąpił teatr MASKA z Krakowa z przedstawieniem „Baśń dla małych łakomczuszków – tajemnica zdrowych brzuszków”. Dodatkowo dzieci mogły wykonać własną pocztówkę z wakacji, z pozdrowieniami z biblioteki.

12.08.2022 r. – Dzisiaj dzieci zabrały ze sobą z poranku pamiątkę z wakacji – własnoręcznie wykonany naszyjnik z muszelek. Powstały fantastyczne zwierzaki z łupinek po orzechach… Były również prowadzone małe „prace archeologiczne” – panie bibliotekarki przygotowały na ochłodę świetną zabawę – rośliny zamrożone w kostkach lodu. A na koniec… balonowe, wodne szaleństwo!

Zapraszamy za tydzień!

05.08.2022 r. – Jak radzić sobie z upałami? Przyjść na piątkowy poranek na Skwer z dzikami i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez bibliotekarki!

29.07.2022 r. – Piąty piątkowy poranek za nami – dziś odwiedzili nas aktorzy z Teatru Maska z Krakowa z przedstawieniem dla dzieci „Magiczna księga” – Skwer z dzikami rozbrzmiewał radosnym śmiechem wszystkich widzów.

22.07.2022 r. – Czwarty piątkowy poranek za nami, wraz z morską bryzą na naszym bibliotecznym pokładzie zameldowały się kolorowe meduzy.

15.07.2022 r. – Trzeci piątkowy poranek za nami, dziś wiatr wiał w nasze żagle, a szum fal szeptał morskie opowieści.

8.07.2022 r. – Drugi piątkowy poranek za nami, pogoda nas nie wystraszyła, a silny wiatr pomagał nam wyczarować mnóstwo kolorowych baniek.

1.07.2022 r. – Pierwszy piątkowy poranek za nami, mnóstwo zabawy, energii a nawet była biblioteczna kurtyna wodna.