Gości na drugiej, świdnickiej odsłonie Festiwalu Góry Literatury powitała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Ewa Cuban oraz Waldek Mazur – przedstawiciel Fundacji Olgi Tokarczuk oraz Wrocławskiego Domu Literatury, który jest koordynatorem festiwalu w Świdnicy.

Za nami spotkanie z Karoliną Korwin Piotrowską – dziennikarką, felietonistką, autorką wielu publikacji ale także autorką książek. Spotkanie w głównej mierze skupiło się wokół najnowszej książki pani Karoliny pt. Wszyscy wiedzieli. Mowa była o celebrytach i życiu na świeczniku, które polega głównie na kreowaniu własnego wizerunku bez zaplecza w postaci talentu, ogromnych zmianach w klimacie, których żniwa zbierać będą nasze dzieci a także o mobbingu w polskich szkołach kształcących przyszłych aktorów, ale to tylko wycinek tematów, które zostały poruszone. Spotkanie poprowadziła Magdalena Rabizo-Birek.

Następnie odbyło się kolejne spotkanie, spotkanie z dwoma poetkami – Małgorzatą Lebdą i Urszulą Zajączkowską, które poprowadził Waldek Mazur z Wrocławskiego Domu Literatury. Poza poezją było o pozapoetyckich pasjach, o ultramaratonach, botanice, fotografii i filmie. Obie poetki zostały laureatkami Nagrody Literackiej Gdynia. Pani Małgorzata Lebda 9 lipca br. została laureatką nagrody im. Wisławy Szymborskiej za najlepszą książkę poetycką wydaną w 2021 r.

W przerwie między spotkaniami można było skorzystać ze strefy chilloutu przygotowanej przez nasze bibliotekarki – usiąść w wygodnych leżakach, napić się lemoniady, wody oraz skosztować domowych wypieków naszych pracowników. Można było również zakupić książki autorstwa naszych gości i zdobyć autograf.

Przed nami wspaniały kolejny dzień. Zapraszamy 19 lipca na skwer z dzikami o godz. 17.00. Będą kolejne spotkania autorskie z Piotrem Siemionem, Agnieszką Holland, Lechem Molińskim i Jerzym Wypychem, a całość wydarzenia w Świdnicy zakończymy pokazem filmu. Zapraszamy!

Serdeczne podziękowania kierujemy do:
Fundacji Olgi Tokarczuk,
Wrocławskiego Domu Literatury,
Świdnickiego Ośrodka Kultury,
Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Marcinowicach,
Weber Group,
No Sugar Organic Cafe & Bistro.