13 lipca przedstawiciele Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej i Świdnickiego Ośrodka Kultury, a także Urzędu Miejskiego w Świdnicy wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Świdnicy wzięli udział w wyjeździe studyjnym do zaprzyjaźnionego Schlesisches Museum zu Görlitz.

Celem wyjazdu były wymiana doświadczeń oraz zapoznanie się ze sposobami zagospodarowania i aranżacji zabytkowych obiektów na cele ekspozycyjno-wystawiennicze, a także przestrzeni publicznej starego miasta w Görlitz pod kątem organizacji różnego rodzaju wydarzeń miejskich. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie Dyrektor Muzeum Śląskiego w Görlitz – Pani dr Agnieszce Gąsior.

Serdecznie polecamy wizytę w Muzeum Śląskiego w Görlitz i zwiedzenie niedawno otwartej wystawy czasowej, poświęconej znaczeniu Śląska w produkcji i upowszechnianiu porcelany na cały świat.