Już po raz drugi Świdnica wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Świdnicy została współorganizatorem Festiwalu Góry Literatury. Dzięki temu mieszkańcy miasta będą mieli niepowtarzalną okazję spędzić czas w gronie wspaniałych artystów: reżyserów, scenarzystów, pisarzy, aktorów i animatorów kultury. Festiwal zawita do Świdnicy w dniach 18 i 19 lipca. Jak mówią organizatorzy festiwalu – nie uznają oni tematów tabu. Tegoroczna edycja będzie szczególnie mocno poruszała kwestie związane z praworządnością, feminizmem, środowiskiem i wolnością słowa.

Festiwal Góry Literatury jest niesamowitym wydarzeniem kulturalnym, które ściąga na Dolny Śląsk mnóstwo gości interesujących się literaturą ale nie tylko. To już 8 edycja, a biblioteka po raz drugi dołącza do współorganizatorów. A lista gości w Świdnicy w tym roku jest elitarna. W pierwszym dniu zobaczymy się z Karoliną Korwin-Piotrowską, Małgorzatą Lebdą i Urszulą Zajączkowską. A we wtorek, 19 lipca rozpoczniemy spotkaniem z Piotrem Siemionem, autorem „Bella, ciao”, następnie gościć będzie słynna reżyserka ze swoją biografią – Agnieszka Holland, będąca także członkinią Rady Fundacji Olgi Tokarczuk. Kolejne spotkanie z Lechem Molińskim i Jerzym Wypychem poprowadzi Jan Pelczar, a całość zwieńczy pokaz plenerowy filmu „Wszystko dla mojej matki”.

Przed nami dwudniowa literacko-filmowa uczta dla ducha. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Olgi Tokarczuk.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.