Po ponad dwuletniej przerwie, spowodowanej głównie pandemią, 1 lipca 2022 r. wznowiliśmy działalność filii w Szpitalu Latawiec. Jest to jedno z najstarszych miejsc utworzonych poza siedzibą główną, co było odpowiedzią na zapotrzebowanie coraz większego kręgu czytelników. W 1952 r. powstał punkt biblioteczny, by chorym dostarczać lekturę bezpośrednio do łóżek. Dwanaście lat później w 1967 r. punkt ten, na mocy porozumienia, przekształcono w trzecią pełnoetatową filię, która istnieje do dzisiaj. Pandemia zmusiła nas do zawieszenia działalności, ale jak tylko pojawiła się możliwość powrotu do wypożyczeń, lokal został wyremontowany, odświeżono i uzupełniono księgozbiór i dołączono go do systemu komputerowego ALEPH obsługującego całą bibliotekę. Filia posiada księgozbiór liczący blisko 4000 woluminów, który systematycznie będzie powiększany o nowe egzemplarze. Z księgozbioru filii mogą korzystać pacjenci szpitala a także jego personel, na których w dniu otwarcia czekała słodka niespodzianka, gadżety biblioteczne ale przede wszystkim dobra książka. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom szpitala za życzliwość i wsparcie w ostatnich tygodniach, aby efekt był tak znakomity. Zapraszamy na poziom -1.