W każdy piątek w godzinach 10:00-12:00, na placu z dzikami przez dziewięć tygodni od początku lipca aż do końca sierpnia, odbywać się będą Piątkowe Poranki 22′ – biblioteka naturalnie. W razie niepogody spotkamy się w gmachu biblioteki.

To już szósta edycja naszych działań (od 2017 r.) i co roku korzysta z nich ponad 300 dzieci. Zważywszy na fakt, że wiele dzieci wakacje spędza w mieście, chcemy pokazać, że nawet najbliższa przestrzeń wokół nas – biblioteka/przestrzeń miejska – może stać się wymarzoną przestrzenią z dzieciństwa, a tym, co ją tworzy są przede wszystkim „sąsiedzkie” relacje i wspólnie spędzony czas. Tegoroczne wakacje będą szczególne, gdyż z miejskiej oferty wakacyjnej będą korzystali mieszkańcy naszego miasta, ale również osoby narodowości ukraińskiej.

Na wszystkie wakacyjne wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

W programie:

• TEATR MASKA – Podczas tegorocznych poranków odwiedzą nas aktorzy z Teatru Maska z Krakowa z przedstawieniem dla dzieci „Magiczna księga” (29.07.2022 r., godz. 10.00) oraz „Baśń dla małych łakomczuszków- tajemnica zdrowych brzuszków” (19.08.2022 r., godz. 10.00)
  • WARSZTATY – Piątkowe Poranki 22′- Biblioteka naturalnie to cykl dziewięciu spotkań podczas, których na uczestników będą czekały warsztaty manualne gdzie ekologia będzie przeplatać się ze sztuką i edukacją.
  • RODZINNA STREFA ZABAWYMAXI gry – Podczas piątkowych spotkań cały plac będzie wypełniony sprzętem edukacyjno – animacyjnym. Specjalnie na tą okazję będą przygotowane MAXI gry, które cieszą się dużym zainteresowaniem podczas imprez plenerowych. Dodatkowym atutem MAXI gier będą przygotowane instrukcje / zasady gry w języku polskim i ukraińskim dzięki czemu będą dostępne dla szerszego grona odbiorców.
  • STREFA CHILLOUTU – zostanie utworzona strefa relaksu, gdzie na leżakach będzie można odpocząć w towarzystwie dobrej książki i chłodnej lemoniady.
  • WYSTAWA DLA DZIECI JASNOWIDZE – Wystawa jest zwieńczeniem pierwszej edycji konkursu dla ilustratorów Jasnowidze, zorganizowanego przez wydawnictwo Dwie Siostry, który miał na celu odkrycie młodych talentów i umożliwienie im zaistnienia na polskim rynku wydawniczym. Wystawa prezentowana jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Franciszkańska 18, na II piętrze.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Бранці П’ятниці 22 ’- Бібліотека природно

Щоп’ятниці з 10:00 до 12:00, у сквері з кабанами протягом дев’яти тижнів з початку липня до кінця серпня буде проходити ’Вранці П’ятниці 22′ – бібліотека природно. У разі поганої погоди зустрінемо вас біля будівлі бібліотеки.

Це вже шостий випуск наших події (з 2017 року), і щороку ними користуються понад 300 дітей. Враховуючи те, що багато дітей відпочивають у місті, ми хочемо показати, що навіть найближчий простір навколо нас – бібліотека/міський простір – може стати простором мрії з дитинства, а створюють його передусім «сусідські» стосунки та витрачений час. Цьогорічні канікули будуть особливими, адже святковою пропозицією міста скористаються не тільки мешканці нашого міста, але й люди української національності.
Вхід на всі святкові події вільний.
У програмі:
ТЕАТР «МАСКА» – Під час цьогорічних ранків до нас завітають актори театру «Маска» з Краковa з виставою для дітей «Чарівна книга» (29 липня 2022 року, 10.00) та «Казка для маленьких коханих – таємниця здорових животів» (19 серпня 2022 р., 10.00)
СЕМІНАРИ –  Вранці П’ятниці   22′- Бібліотека, природно, це цикл з дев’яти зустрічей, під час яких учасникам будуть запропоновані ручні майстер-класи, де екологія буде переплетена з мистецтвом та освітою.
ЗОНА СІМЕЙНИХ РОЗВАГ – MAXI ігри – Під час п’ятничних зустрічей вся площа буде заповнена навчальним та анімаційним обладнанням. Спеціально з цієї нагоди будуть підготовлені ігри MAXI, які користуються великою популярністю під час партії на відкритому повітрі. Додатковою перевагою ігор MAXI будуть підготовлені інструкції/правила гри польською та українською мовами, завдяки чому вони будуть доступні для ширшої аудиторії.
ЗОНА CHILLOUT – буде створена зона релаксу, де можна відпочити на шезлонгах з гарною книгою та прохолодним лимонадом.
ВИСТАВКА ДЛЯ ДІТЕЙ ОСВІТЛЮВАЧІ – Виставка є кульмінацією першого конкурсу для ілюстраторів Освітлювачі, організованого видавництвом Dwie Siostry (Дві Cестри), який мав на меті виявити молоді таланти та дати їм можливість з’явитися на польському видавничому ринку. Виставка експонується в міській публічній бібліотеці, вул. Franciszkańska 18, на другому поверсі.
Щиро запрошуємо вас повеселитися разом.