Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja koordynowana przez Fundację Normalne Miasto – Fenomen, której celem jest promowanie czytelnictwa i bibliotek. Odjazdowego Bibliotekarza organizują biblioteki z miast, miasteczek i wsi w każdym województwie. Odbyły się też edycje międzynarodowe pod nazwą Bicycool Library. Na rowery wsiedli bibliotekarze i czytelnicy m.in. w Rumunii, Wielkiej Brytanii, USA i Nepalu. Od 2010 roku w Odjazdowego Bibliotekarza zaangażowało się niemal 300 miejscowości. W imprezach wzięło udział ponad 5000 uczestników.

W tym roku w Świdnicy Odjazdowy Bibliotekarz organizowany był po raz pierwszy. Uczestnicy rajdu wspólnie wyruszyli ze skweru przy ulicy Wałowej, by dojechać do dawnej siedziby rodu Wierzbnów na szczycie „Skałki” w miejscowości Wierzbna.

Wierzbna to wspaniała miejscowość o bogatej historii, którą uczestnicy rajdu mieli możliwość poznać podczas wspólnego spaceru po dawnych obiektach związanych z Cystersami i nie tylko. Nie zabrakło strefy do odpoczynku i zabawy. Piknik zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Świdnicy.

Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania akcją wśród naszych czytelników. Do zobaczenia na rowerowo – czytelniczych ścieżkach !!!

Zapraszamy do fotogalerii: