W czwartkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy przy współorganizacji Muzeum Dawnego Kupiectwa i Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyła się premiera powieści Jaworowi Ludzie II autorstwa Joanny Żak – Bucholc.

Pełny hol gości, którzy z braku miejsca zajmowali je także na schodach aż cieszyły oko.

Świetny występ Zespołu Muzyki Dawnej z Młodzieżowego Domu Kultury TOTUS MUSICUS, niezwykle ciekawy wykład dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaworze, pana Arkadiusza Muły, spotkanie z autorką powieści – Joanną Żak Bucholc, ilustratorką -Kamila Karst i właścicielem Oficyny Wydawniczej ATUT – panem Witoldem Podedwornym, tańce z epoki w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Księcia Bolka Świdnickiego oraz Bractwa Rycerskiego Grodu Chojnów, do których włączyli się także przybyli do biblioteki goście. Wszystko ze świetnym kunsztem dziennikarskim poprowadził redaktor naczelny Gazety Aglomeracji Wałbrzyskiej DB2010 – Robert Radczak.

Na koniec wieczoru – wspólne zdjęcie i długa kolejka po autografy.

Takich wieczorów się nie zapomina.