Migracje w sensie dosłownym, fizycznym, duchowym, emocjonalnym, kulturowym… Zmysłowa podróż w głąb siebie – wędrówka na wiele sposobów… Za nami spotkanie z Teresą Podembską-Abt, Barbarą Elmanowską oraz Kamilem Abtem. Spotkanie pełne pytań i zamyśleń…

Od… do, czyli wagabundy raz, ale nie na zawsze… W piątkowe popołudnie w bibliotece, podczas recitalu literacko-muzycznego, wystąpili wyjątkowi goście – Teresa Podemska-Abt, Barbara Elmanowska i Kamil Abt – syn pani Teresy, którzy wprowadzili nas w cudowny dialog różnych utworów poezji, prozy i kompozycji muzycznych. Tematem przewodnim był szeroko rozumiany temat migracji zarówno w sensie dosłownym ale też kulturowym, emocjonalnym.

W dialogu sztuk za poezję odpowiadała pani Teresa, która przeczytała fragmenty utworów, momentami bardzo mocnych, oddziałujących na słuchaczy ale też sentymentalne nawiązując do głównego tematu recitalu, za prozę Basia Elmanowska, a za muzykę fantastycznie improwizujący Kamil Abt.

Spotkanie zakończyło się dyskusją przybyłych na spotkanie mieszkańców i pytaniami do gości, którzy opowiadali o migracji w swoim życiu na każdej płaszczyźnie. Był to niezapomniany wieczór.

Pani Teresa, która na co dzień mieszka w Australii, ma w planach przyjazd do Polski w przyszłym roku. I już obiecała, że nas odwiedzi. Trzymamy za słowo, bo pytań było jeszcze mnóstwo i pozostał duży niedosyt.

Dziękujemy.