18 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbył się wernisaż wystawy autorstwa pana Maksymiliana Wnęka pt. Metaloplastyka i malarstwo.

Pan Maksymilian jest związany ze Świdnicą od kilkudziesięciu lat, jest człowiekiem wielu profesji, podejmował się pracy kowala, szklarza, traktorzysty czy budowlańca. Był także długoletnim pracownikiem zaprzyjaźnionej instytucji kulturalnej – Świdnickiego Ośrodka Kultury. Swoje bogate doświadczenie zawodowe wykorzystuje do dzisiaj w pomocy renowacji rzeźb m.in. w naszej świdnickiej katedrze.

Pan Maksymilian talent malarski odkrył dopiero na emeryturze, kiedy zwyczajnie jest trochę więcej czasu. Obok malarstwa, od dwóch lat tworzy też prace, które głównie znalazły się na wystawie. Jest to autorski pomysł pana Maksymiliana, nigdzie jak mówi się tym nie zainspirował, nigdzie tego wcześniej nie widział. A są to artystyczne wyobrażenia kompozycji kwiatowych, gdzie znajdziemy tulipany, róże czy stokrotki.

Wystawę można oglądać w bibliotece do końca kwietnia.