„Wiele instytucji skorzystało z moich propozycji, dając mi możliwość opowiedzenia np. o Odessie. Tak się złożyło, że przebywam obecnie w tym ukraińskim mieście, w czasach niezwykle ciężkich jak zapewne sami Państwo wiecie śledząc media. U nas na razie jest spokojnie, ale miasto przypomina okres z 1941 r. kiedy to Odessa broniła się przed niemiecko-rumuńskimi wojskami. Na ulicach Odessy leżą jeże i worki z piaskiem, które tworzą barykady. Staram się pomagać jak tylko mogę, jestem w stałym kontakcie z wolontariuszami z Polski, koordynuję transport i odbiór darów z Polski. Jestem również w kontakcie z polskimi mediami: radio RMF, radio WNET, Onet, Interia.

Zorganizowałem zbiórkę pieniędzy i właśnie z tą zbiórką związana jest moja prośba. Za każdy datek można wybrać sobie prezent w postaci e-booków moich przewodników po ukraińskich miastach. Całkowicie zrezygnowałem ze swojego honorarium.

Jeżeli mają Państwo możliwość gdziekolwiek udostępnić link do zbiórki, byłbym niezmiernie wdzięczny.”

Ze zbiórką można się zapoznać na stronie internetowej Zrzutka.pl. Zrzutka jest pod nazwą: Pomoc dla ODESSY / Ukraina

Borys Tynka

Człowiek zakochany w Odessie i Ukrainie. Od wielu lat przewodnik i promotor Odessy, Besarabii i ogólnie Ukrainy. Nagrodzony wielokrotnie za swój udział w promocji tego wspaniałego kraju i kultury. Autor i współautor wielu przewodników książkowych po niezliczonych miejscach w Ukrainie.