W bibliotece przygotowaliśmy strefę rekreacyjną dla naszych wschodnich sąsiadów. Znajdują się tam wydrukowane książeczki w języku ukraińskim, gry planszowe, kolorowanki, zabawki oraz klocki.

W bibliotece można również doładować telefon, zrobić kserokopię a także skorzystać z komputera z klawiaturą z ukraińskimi literami.

W czwartek bibliotekarki z Wypożyczalni dla Dzieci przyjęły grupę dzieci z Ukrainy wraz z ich opiekunami. Po wspólnych zabawach integracyjnych oraz animacjach wyruszyli na spacer ulicami naszego miasta.

Wsparcia udzieliło nam Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które przywiozło naszych gości do biblioteki.

Bibliotekarki odwiedzają też miejsca, w których zatrzymały się ukraińskie mamy z dziećmi.