„Matylda i wielka potyczka”, to opowieść, która w bezpieczny i przystępny sposób pomaga dzieciom zrozumieć, czym jest wojna. Bajka porusza tematykę ataku agresora, konieczności podjęcia walki w obronie swojego kraju i jego obywateli oraz potrzeby udzielania azylu i niesienia pomocy potrzebującym.

Pisząc serię bajek o Matyldzie, kierowałam się intencją pomocy kilkulatkom w zrozumieniu i radzeniu sobie z codziennymi problemami. Nie przypuszczałam, że mojej kilkuletniej bohaterce, przyjdzie się mierzyć z tematyką wojny. Napisałam tę bajkę, by pomóc mojej pięcioletniej córeczce, zrozumieć sytuację, która dotknęła Ukrainę. Pragnę się nią z Wami podzielić, bo może okazać się przydatna również dla Was i Waszych dzieci. Tytułowa postać to kilkuletnia bohaterka serii „Matylda w Krainie Snu”, która co noc, we śnie, odwiedza czarodziejską krainę i wraz ze swoimi bajkowymi przyjaciółmi, przeżywa przygody, które pomagają jej zrozumieć i oswoić problemy, z którymi mierzy się na co dzień w prawdziwym życiu.

Katarzyna Rybaniec

Pełną wersję bajki, w formie e- booka, można pobrać ZA DARMO ze strony internetowej, w sekcji „Regał z Bajkami”: https://zielonekrzeselko.pl/regal-z-bajkami-2/

Autorka zachęca do pobierania, drukowania, rozpowszechniania i korzystania na użytek własny oraz w celach dydaktycznych.

„Matylda i wielka potyczka”