30 stycznia 2022 r. będzie miał miejsce 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przejrzyj na oczy! To hasło przewodnie zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W czasie 30. Finału WOŚP będziemy zbierać środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy również w tym roku przyłącza się do akcji.

Oto zasady obowiązujące zasady:

1. Czytelnik zwraca przetrzymaną pozycję w dziale lub filii, w którym ją wypożyczył.
  2. Bibliotekarz udziela informacji o wysokości opłaty za przetrzymanie, wydaje dokumenty do wypełnienia uprawniające do anulowania opłaty.
  3. Czytelnik wrzuca min. 10 % opłaty za przetrzymanie zbiorów do puszki znajdującej się w Wypożyczalni Naukowej (Budek Główny) i tutaj też zostawia wypełnione dokumenty potrzebne do anulowania opłaty.
  4. Dyrektor MBP po zakończonej akcji podejmuje decyzję o anulowaniu opłaty.
  5. Akcja trwa od 24.01.2022 r. do 29.01.2022 r. i obejmuje wszystkie działy i filie.