Czytelnicy naszej Biblioteki zyskali dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku – w ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Osoby, które pobrały kod Legimi, a nie aktywowały go nie będą miały możliwości pobrać kodu w przyszłym roku.
Sposób aktywowania istniejących już kont nowymi kodami:
Przypominamy, że można to zrobić tylko przez stronę http://www.legimi.pl/dbpw/ Na tej stronie Czytelnik powinien się zalogować na swoje konto i aktywować je nowym kodem. Czytelnicy którzy założą nowe konta stracą swoje e-półki.

Kody można pobrać w:
– Wypożyczalni dla Dorosłych
– Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 5

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/.

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych. 140.000 e-booków w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej i 67 bibliotekach publicznych naszego województwa!

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do:
Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej oraz
Filii nr 5

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

http://www.legimi.pl/dbpw/

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać ebooki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
Kody wydane w styczniu 2022 będą ważne przez rok czasu, tj. do końca roku 2022.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron wykupionych przez bibliotekę.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.