Na zakończenie roku 2021 i podsumowanie projektu „Czas wolny? Spędź go z nami!” przygotowaliśmy dla Was Quest „Podróż w czasie ze świdnicką Biblioteką”. Z okazji naszego jubileuszu w roku 2022 wyrusz z nami w podróż po miejscach związanych ze świdnicką biblioteką.

Aby poprawnie przejść quest (zwiedzenie wszystkich zakamarków może potrwać nawet 70 minut!) trzeba uważnie czytać wskazówki w nim zawarte, a właściwe rozwiązanie rymowanych zagadek pozwoli Wam odnaleźć skarb.

Dla pierwszych 75-ciu osób, które podejmą wyzwanie i odnajdą skarb czeka drobna niespodzianka !!!

Plakat Quest - Podróż w czasie ze świdnicką Biblioteką

GDZIE ?

Wyprawa przebiega przez centrum Świdnicy – miejscowości na Dolnym Śląsku. Rozpoczyna się na ul. Franciszkańskiej, na skwerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida – przy pomniku z dzikami.

KIEDY ?

Do przejścia Questu najlepiej przystąpić:
poniedziałek, wtorek, środa i piątek w godz. 9.00 – 18.00, czwartek w godz. 9.00 – 16.00, a w sobotę w godz. 9.00-14.00. Wtedy to, po poprawnym rozwiązaniu zagadek, na 100% otrzymasz questowy skarb.

NA CZYM TO POLEGA?

  1. Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie wyprawy cyfry będą niezbędne do hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu. Pieczęć odbij na karcie wyprawy lub w Paszporcie Odkrywcy, a w księdze Questu potwierdź swoje przejście, wpisując datę i nick/nazwę użytkownika z systemu Questy.org.pl.
  2. Jeśli quest ukończyłeś z wydrukowaną kartą wyprawy, dodaj go do grona ukończonych na stronie Questy.org.pl w zakładce Moje Konto, wybierając tytuł questu i hasło końcowe (dwie liczby oddzielone spacją). Oceń quest i dodaj komentarz, dzieląc się wrażeniami z trasy wyprawy.
  3.  Jeśli ukończyłeś quest z aplikacją, jego pieczęć automatycznie pojawi się na Twoim koncie. Oceń quest i dodaj komentarz, dzieląc się wrażeniami z trasy wyprawy. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień ogólnopolskiej odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! Do zdobycia na questowych szlakach jest aż 7 różnych odznak. Powodzenia!

QUEST jest dostępny w formie:

  • ulotki do wydruku (Ulotka questowa opisująca trasę po Świdnicy będzie dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy, ul. Franciszkańska 18)

lub na stronie www https://questy.org.pl/quest/podroz-w-czasie-ze-swidnicka-biblioteka

  • aplikacji mobilnej