Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna włącza się w organizację Świdnickiej Kolędy i przygotowała dla swoich Czytelników wiele atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi przez bibliotekę.

Kalendarz adwentowy XXL
Termin: 1-24 grudnia 2021
Więcej o akcji:
Otwieranie kalendarza adwentowego to długa tradycja, która umila czas oczekiwania na gwiazdkę. Historia powstania słodkiego kalendarza adwentowego dla dzieci związana jest z drukarzem Gerhardem Langiem. Jako dziecko wciąż dopytywał swoją matkę, kiedy nastąpi Boże Narodzenie. Zniecierpliwiona kobieta narysowała na kartonie 24 cyfry i doszyła do nich kieszonki, w których umieściła biszkopty. Chłopiec mógł zjadać jedno ciastko dziennie, dzięki czemu wiedział ile dni pozostało. W 1930 roku dorosły już Gerhard rozpoczął produkcję kalendarzy adwentowych wypełnionych czekoladkami.

Zainspirowani tą wspaniałą historią postanowiliśmy przygotować dla Was, drodzy czytelnicy – Biblioteczny Kalendarz Adwentowy. Każdego dnia czeka na Was kolejne “okienko” do odkrycia!

Zasady zabawy:

1. Każdy, kto jest czytelnikiem naszej biblioteki może jednorazowo podjąć wyzwanie i otworzyć domek z numerkiem odpowiadającym dacie w kalendarzu.
  2. Drogi czytelniku śpiesz się – bo ktoś inny Cię ubiegnie.
  3. Każdego dnia na szczęśliwca, który będzie otwierał „domek”, czeka mała niespodzianka oraz ciekawostka związana ze świętami, a czasem zadanie do wykonania.
  4. W dni, kiedy biblioteka będzie zamknięta (w niedziele i w Wigilię), na naszym FB będzie pojawiał się filmik z otwarcia domku i zadanie do wykonania. Pierwsza osoba, która wykona zadanie i wrzuci zdjęcie w komentarzu pod postem zgarnia niespodziankę z kalendarza (do odebrania w bibliotece).

„Biblioteka pachnąca piernikami”
Termin: 6 grudnia 2021
Miejsce: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy
Więcej o akcji:
Każdy z czytelników, który w tym dniu wypożyczy książkę otrzyma świdnicki pierniczek

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ojrzyńską
Termin: 7 grudnia 2021
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy
/ilość miejsc ograniczona – obowiązują wejściówki. Więcej pod numerem telefonu: 74 640 09 46/

Więcej o autorce i spotkaniu

Świąteczny kiermasz książek i płyt muzycznych i filmów
Termin: 10-11 grudnia 2021