W sobotnie przedpołudnie Miejska Biblioteka Publiczna gościła Magdalenę Wolińską –Riedi – lingwistkę, tłumaczkę, producentkę i dziennikarkę. Czytelnicy, którzy licznie odwiedzili bibliotekę mogli usłyszeć m.in. o sentymencie, jakim autorka darzy miesiąc maj, kiedy to poznała swojego przyszłego męża – jednego z członków papieskiej Gwardii Szwajcarskiej, o wyjątkowej więzi z papieżem Polakiem, narodzinach swoich dwóch córeczek, które uważa za cud, umiejętności łączenia roli mamy i bardzo absorbującej pracy – korespondentki Telewizji Polskiej w Rzymie i Watykanie.

Pomimo informacji, że nie wszyscy mogli spotkać się z gościem, spieszę sprostować. Rzeczywiście o godz. 11.00 do biblioteki, w związku z panującą epidemią mogła wejść ograniczona liczba osób, jednak pani Magdalena, widząc że nie wszyscy mogliby uczestniczyć w spotkaniu, zaproponowała, że może po spotkaniu głównym i wyjściu czytelników, spotkać się z pozostałymi. Ci tylko musieli chwilę poczekać. I tak się stało. Było drugie, krótsze ale bardzo miłe spotkanie z pytaniami do autorki.

Wszystkim dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość w tych trudnych czasach, w jakich przyszło nam funkcjonować. A największe ukłony dla pani Magdaleny, która mimo kolejnych 3 spotkań w Polsce, zdecydowała się spotkać ze wszystkimi czytelnikami, którzy dzisiaj odwiedzili bibliotekę – mówi Ewa Cuban, dyrektor biblioteki.