Mój patriotyzm to wspominanie, pamiętanie, podziwianie, przeżywanie i działanie. Bez nadmiernego patosu. Raczej zwyczajnie każdego roku, każdego dnia, po trosze. Patriotyzm to stan umysłu człowieka i jego działania na rzecz drugiego człowieka i ziemi ojczystej. Patriotyzm to przeżycie każdego dnia „ubranego w godność.”
/Renata Aniołek/

Studiowała, zwiedzała, podróżowała, oddalała się i przybliżała, bywała w świecie i wracała. Tutaj. Do Polski. To jej miejsce na Ziemi. To jej czas. Tyle może zrobić, tyle zdziałać, tyle poznać i tyle zmienić. Ma mnóstwo życiowej energii. Nie narzeka. Nie snuje pesymistycznych wizji świata, który zmierza ku przepaści. Chce – na miarę swoich możliwości – coś naprawić, poprawić, zmodyfikować rzeczywistość, w której żyje. Chce spożytkować swoje możliwości i w pełni wykorzystać talent.
/Aneta Gizińska-Hwozdyk/

Hej patriotko,
Nastolatko, moja Ty wariatko!
Kumpelo od wspólnych, listopadowych spacerów (…)

Ocknij się wreszcie!
To wszystko zmienia!
Ocal swój patriotyzm
O zapomnienia…
/Hanna Trzeciak/

Tegoroczny konkurs literacki ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy w ramach święta Niepodległości, spotkał się z niesamowitym odzewem.

Na konkurs wpłynęły 132 prace z całej Polski oraz zagranicy; wśród prac znalazło się 28 utworów poetyckich, a 55 zgłoszeń napłynęło od osób niepełnoletnich.

16 listopada jury w składzie Barbara Elmanowska, Ewa Cuban, Anna Grajzer, zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

I nagroda – (bon do Empiku na 300 zł) – Renata Aniołek

II nagroda – (bon do Empiku na 200 zł) – Aneta Gizińska-Hwozdyk

III nagroda – (bon do Empiku na 100 zł) – Hanna Trzeciak

wyróżnienie – Paulina Sutor-Głodzik

wyróżnienie – Paweł Neumann-Karpiński

wyróżnienie – Lidia Jędrocha-Kubicka

Wyróżnione osoby otrzymają Błyskawiczny kurs obrazkowy oraz gadżety.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym składamy gratulacje.

Z nagrodzonymi oraz wyróżnionymi skontaktujemy się telefonicznie bądź mailowo.