24 września 2021 r. zostały otwarte dwie biblioteki plenerowe, jedna w pobliżu skweru na ul. Wałowej oraz druga na promenadzie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Osiedlu Młodych. 13 czerwca 2023 r. do użytku czytelników została oddana trzecia biblioteczka, która znajduje się w Parku Centralnym. Najnowsza biblioteczka funkcjonuje w Ogródku Jordanowskim od 5 czerwca 2024 r. W biblioteczkach plenerowych, znajdują się książki zarówno dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci.

Przypomnijmy zasady korzystania z biblioteczek.

Idea biblioteczki plenerowej jest niezwykle prosta. Służy do dzielenia się książkami oraz do wymiany książek.

Jak korzystać z biblioteczki plenerowej?

Zasady:

1. Wybierz książkę i weź ją do domu.
  2. Po przeczytaniu możesz (choć nie musisz) ją oddać dla kolejnej osoby.
  3. Masz książkę? Zostaw ją tutaj dla innych czytelników.
  4. Pozwól skorzystać z książek także innym.
  5. Główną zasadą biblioteki jest swoboda korzystania i dostępu, dlatego też prosimy o szanowanie książek i nie niszczenie ich.
  6. Biblioteczka działa w okresie wiosny, lata i jesieni, kiedy warunki atmosferyczne nie będą znacząco pogarszały stanu książek udostępnianych w budkach.