Dziś – 23 października 2021 r. – w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyło się bardzo udane spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim – autorem książki „Lem. Życie nie z tej ziemi”.

O Stanisławie Lemie można mówić bez końca. Spotkanie było pełne osobistych wrażeń, przemyśleń oraz analizy zachowań Stanisława… łącznie z jego słabościami, np. dotyczących słodyczy… Wojciech Orliński podkreślił, że fascynuje się twórczością i osobą Lema od dziecka i za każdym razem, kiedy wraca do jego książek – odkrywa je na nowo.

Spotkaniu towarzyszyła ekspozycja materiałów zgromadzonych przez Stowarzyszenie COMPOSINGART. Ekspozycji, która wcześniej była wystawiona w Starej Kopalni, podczas festiwalu Stanisława Lema festiwalu Stanisława Lema.Zapraszamy.

Do jej oglądania jeszcze przez dwa tygodnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.
_______________________________________________________________________

Wojciech Orliński (ur. 1969) – absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997–2021 dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Stypendysta Instytutu Wiedzy o Człowieku w Wiedniu (2005). Od 2014 roku wykładowca na wydziale dziennikarstwa i nowych mediów Collegium Civitas, wcześniej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Autor wielu książek, w tym biografii Stanisława Lema, książki „Człowiek, który wynalazł Internet. Biografia Paula Barana” czy powieści science fiction „Polska nie istnieje”. Debiutował leksykonem lemologicznym „Co to są sepulki – wszystko o Lemie”. Prowadzi blog „Ekskursje w dyskursie” (ekskursje.pl). Od 2020 pracuje jako nauczyciel chemii. Najnowsza jego książka, wydana we wrześniu 2021 nakładem Wydawnictwa Literackiego, to „Lem w PRL-u czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości”.
(wg opisu wydawcy: czarne.com.pl)

Spotkanie odbyło się przy współorganizacji ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury.