19 października 2021 r. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyły się dwa spotkania autorskie z Grażyną Bąkiewicz połączone z promocją najnowszej powieści autorki BOLKO MAŁY. Rankiem autorka spotkała z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 105 oraz bibliotekarkami, Wandą Śliwowską oraz Moniką Godulą.

Na drugie spotkanie zaprosiliśmy mieszkańców miasta. Najmłodsi czytelnicy biblioteki mieli okazję spotkać się z Grażyną Bąkiewicz. Podczas promocji książki na czytelników czekało wiele atrakcji z historią Świdnicy w tle – spacer po bibliotece z księżną Agnieszką i księciem Bolkiem ze Stowarzyszenia Świdnickiego Bractwa Rycerskiego oraz warsztaty z epoki dla najmłodszych – zrób sakiewkę i odbierz monetę okolicznościową.

Grażyna Bąkiewicz w trakcie spotkań w ciekawy i fascynujący sposób opowiadała o swoich książkach. Mówiła, skąd czerpie inspiracje do ich napisania oraz ile radości sprawia jej pisanie. Jej najnowsza książka to opowieść o młodym, niepozornym chłopcu, który z dnia na dzień staje się księciem i mimo wątpliwości i ośmieszającego przydomka „Mały”, szybko odnajduje się w zastanej sytuacji politycznej. Autorka podkreślała fakt, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń. Opowiadając po części fabułę książki „Bolko Mały”, zachęciła dzieci do samodzielnej lektury. Na koniec uczestnicy spotkania mieli okazję zadać kilka pytań autorce i poprosić o autograf na książkach.

Podczas spotkania głos zabrała pani Urszula Pawłowska z Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej przypominając o trwającej zbiórce na pomnik Bolka II Świdnickiego. Opowiedziała o inicjatywie społecznej mieszkańców Świdnicy, która ma uhonorować tak znamienitą osobę związaną z dynastią Piastów.

Inicjatywę można wesprzeć poprzez „Zrzutka na realizację projektu budowy pomnika Bolka II Księcia Świdnicko-Jaworskiego”.

Kod QR odsyłający do zrzutki na pomnik Bolka II Księcia Świdnicko-Jaworskiego"

Współorganizatorami wydarzenia byli:
Wydawnictwo Literatura
Kraszowicka Zagroda
Stowarzyszenie Świdnickie Bractwo Rycerskie

Patronat Honorowy Prezydenta Świdnicy