• „Odetchnij z książką” Biblioteczne zajęcia będą kierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej zagrożonej problemami uzależnień z powodu ryzyka deprecjacji społecznej. Są to uczniowie, którzy wychowują się w trudnych warunkach materialnych oraz społecznych. Uczestnicy Ci w trakcie roku szkolnego nie maja dostępu do edukacji pozaformalnej oraz do innych działań związanych z profilaktyką i możliwościami rozwoju osobistego. Udział w bibliotecznych zajęciach profilaktycznych pozwoli im na nabycie kompetencji i wiedzy ważnej w ich dalszym życiu. Wzmocni poczucie własnej wartości, umożliwi poznanie i rozwijanie własnych talentów (rysowanie, malowanie, pisanie tekstów-wierszy,piosenek) oraz będzie sprzyjało integracji tych dzieci z rówieśnikami. W ramach zadania odbędą się cztery spotkania.
    29.10.2021 – godz. 10.00 „Odetchnij z książką – śledztwo w bibliotece”
    05.11.2021 – godz. 10.00 „Odetchnij z książką – śledztwo w bibliotece”
    19.11.2021 – godz. 10.00 „Odetchnij z książką – w sensorycznym świecie”
    10.12.2021 – godz. 10.00 „Odetchnij z książką – w sensorycznym świecie”