Zasady organizacji i prowadzenia zajęć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy
w czasie pandemii

Organizacja zajęć

1. Zajęcia prowadzone na terenie Biblioteki mogą być realizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz warunków bezpieczeństwa obowiązujących w Bibliotece.
  2. Każdorazowe zajęcia będą się odbywały zgodnie z aktualnymi zaleceniami
    i wytycznymi.
  3. W przypadku zajęć popołudniowych liczba uczestników zajęć nie może przekroczyć
    10-ciu uczestników na sali, w której prowadzone będą zajęcia. Dotyczy zajęć popołudniowych – Dizajnersi, Baśniolandia, Zaczytani, Abecadło . W przypadku zajęć popołudniowych „Bajeczne podróże” (Filia nr 2) liczba uczestników zajęć nie może przekroczyć 5-ciu uczestników na sali.
  4. W przypadku zajęć dla grup zorganizowanych liczba uczestników będzie weryfikowana indywidualnie, zwracając szczególną uwagę na metrażowe warunki sali, w której będą przeprowadzane zajęcia.

Zasady obowiązujące rodziców/opiekunów i uczestników

1. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel.:
    74 640 09 42 – Dizajnersi, Baśniolandia, Zaczytani, Abecadło
    74 640 09 36 – spotkania Klubu „Kostka”
    74 640 09 37 – Kinoteka, Kindloteka
    74 640 09 50 – Bajeczne podróże
    74 852 46 22 – Klub „NITKA”
  2. Warunkiem udziału w zajęciach jest złożenie w Bibliotece deklaracji i oświadczenia o stanie zdrowia
    (do pobrania).
  3. W zajęciach może uczestniczyć wyłącznie osoba bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  4. Osoba przyprowadzająca i odbierająca dziecko musi się stosować do „Zasad obowiązujących w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy”, szczególnie zachowania dystansu społecznego, osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk.
  5. Nauczyciele przyprowadzający grupy na zajęcia zorganizowane zobowiązani są
    do przebywania na terenie Biblioteki i podczas zajęć w maseczce ochronnej.
  6. W przypadku zajęć dla grup zorganizowanych nauczyciele zobowiązani są do dostarczenia deklaracji i oświadczenia o stanie zdrowia (do pobrania) wypełnionych przez rodziców w przeddzień zajęć.
  7. Zajęcia dla grup zorganizowanych będą przeprowadzane tylko i wyłącznie
    w poniedziałki, wtorki, środy
    po wcześniejszym umówieniu grupy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. W przypadku innych zajęć (np. Kindloteka, Bajeczne podróże itp.) dopuszczalne są inne dni tygodnia.
  8. Zajęcia popołudniowe, na które obowiązują zapisy, będą przeprowadzane w wyznaczonych terminach, raz w miesiącu (Dizajnersi, Baśniolandia, Zaczytani, Abecadło), soboty (spotkania Klubu „Kostka”). Zajęcia popołudniowe w Filii nr 2, na które obowiązują zapisy w środy (Bajeczne podróże).
    Kluby Miłośników Dobrej Książki, Klub „NITKA” działające w Filiach po wcześniejszym umówieniu.
  9. Na zajęcia należy przyprowadzać dzieci punktualnie, a po zajęciach opuścić budynek Biblioteki w jak najszybszym czasie.
  10. Obowiązkiem rodziców/opiekunów uczestnika jest poinformowanie dziecka o zasadach obowiązujących w bibliotece oraz podczas zajęć.
  11. Uczestnik obowiązkowo po wejściu do sali zajęć musi zdezynfekować dłonie.
  12. Uczestnik wchodząc do Biblioteki musi mieć maseczkę ochronną.