Wspólnie ze współorganizatorami zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim, autorem książki „Lem. Życie nie z tej ziemi”, które poprowadzi Barbara Elmanowska.

23 października 2021
godzina 16.00
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy
ul. Franciszkańska 18

Wojciech Orliński (ur. 1969) – absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997–2021 dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Stypendysta Instytutu Wiedzy o Człowieku w Wiedniu (2005). Od 2014 roku wykładowca na wydziale dziennikarstwa i nowych mediów Collegium Civitas, wcześniej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Autor wielu książek, w tym biografii Stanisława Lema, książki „Człowiek, który wynalazł Internet. Biografia Paula Barana” czy powieści science fiction „Polska nie istnieje”. Debiutował leksykonem lemologicznym „Co to są sepulki – wszystko o Lemie”. Prowadzi blog „Ekskursje w dyskursie” (ekskursje.pl). Od 2020 pracuje jako nauczyciel chemii. Najnowsza jego książka, wydana we wrześniu 2021 nakładem Wydawnictwa Literackiego, to „Lem w PRL-u czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości”.(wg opisu wydawcy: czarne.com.pl)

Plakat zapraszający na spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim, autorem książki „Lem. Życie nie z tej ziemi”, które poprowadzi Barbara 
23 października 2021<br>godzina 16.00<br>Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy<br>ul. Franciszkańska 18