Yoda, Vader, Leia, Rey Skywalker, Szturmowiec, Gwiazda Śmierci… – uczestnicy VII edycji Nocy Bibliotek przez chwilę mogli się poczuć, jak na planie legendarnego filmu STAR WARS!

Ale to był tylko początek atrakcji przygotowanych przez naszą świdnicką bibliotekę. W tym dniu wypożyczaliśmy nasze zbiory w nietypowych godzinach – od 15.00 do 21.00. Do każdego wypożyczenia, każdy czytelnik dostał świeże, zdrowe jabłko, wszak hasło tegoroczne brzmiało CZYTANIE WZMACNIA!

Nie zabrakło również animacji i warsztatów dla dzieci. Można było wypróbować swoje siły w kaligrafii, gdzie dla wytrwałych czekały kacze pióra i stalówki. Odbył się również wernisaż wystawy wyjątkowych, akwarelowych ilustracji dziecięcych Miriam Botew – ILUSTRACJE PEŁNE MIŁOŚCI, a zaraz po nim Miriam pokazała dzieciom techniki malowania akwarelą, które były istnymi mini-warsztatami.

Ale to nie wszystko! Przed biblioteką zaparkował NORWIDbus, w którym, na początku imprezy, odczytaliśmy wspólnie utwór Nocy Bibliotek. Następnie NORWIDbus zmienił się w autobus bookcrossingowy. Książki czekały na nowy dom i na nowych właścicieli.

Gościliśmy również dwóch pisarzy – Wiesława Drabika, który najmłodszych rozweselał swoimi rymami oraz z Karolem Maliszewskim, który oczarował starszych odbiorców.

Dla osób szukających wytchnienia na II piętrze została przygotowana strefa chillautu. W specjalnie przygotowanej sali relaksu można było odetchnąć. Bibliotekarze dali się ponieść plantcrossingowi, ponieważ strefa relaksu stała się również strefą wymiany roślin – można było adoptować wybraną roślinę. Dla amatorów filmowych czekała projekcja filmu „Operacja Człowiek w czerni”, dla graczy – Turniej gry w klask i internetowy quiz. Dzięki współpracy z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną, nasi uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach z robotyki.

… i na koniec piniata! Uczestnicy gry „Zagraj z nami! – Niech MOC będzie z Wami!” rozprawili się z Gwiazdą Śmierci!

MOC była z nami! Dziękujemy wszystkim za obecność! Do zobaczenia w bibliotece!