Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Karolem Maliszewskim, które odbędzie się 9 października, o godzinie 18.00 (Sala Cysterska), w ramach VII Nocy Bibliotek.

Karol Maliszewski – urodzony w 1960 roku w Nowej Rudzie. Poeta, prozaik, krytyk literacki. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Założyciel Noworudzkiego Klubu Literackiego „Ogma”. Laureat nagrody im. Marka Jodłowskiego (1994), nagrody im. Barbary Sadowskiej (1997), nagrody im. Ryszarda Milczewskiego-Bruno (1999). Nominowany do NIKE za zbiór krytyk literackich „Rozproszone głosy. Notatki krytyka” (2007). Pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieszka w Nowej Rudzie. Wieloletni juror w Konkursie na Autorską książkę literacką, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy.

Więcej o autorze: https://culture.pl/pl/tworca/karol-maliszewski

Plakat w niebieskich kolorach, na zdjęciu Karol Maliszewski z mikrofonem. Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Karolem Maliszewskim, które odbędzie się 9 października, o godzinie 18.00 (Sala Cysterska), w ramach VII Nocy Bibliotek.