22 września 2021 r. odbyła się gra zorganizowana w ramach projektu edukacyjnego „Poezja i dobroć… i więcej nic – Cyprian Kamil Norwid”, której celem była popularyzacja twórczości Cypriana Kamila Norwida.

Do zabawy zgłosiło się dwanaście drużyn ze świdnickich szkół podstawowych oraz z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Drużyny miały do przebycia drogę ulicami starego miasta i jego bliskich okolic na podstawie wcześniej przygotowanej mapy. W zakątkach miasta zostały ukryte wersy jednego wiersza Cypriana Kamila Norwida pod postacią kodu QR. Zadaniem uczestników było zebranie wszystkich wersów i ułożenie z nich całości. W każdym miejscu, gdzie został ukryty kod QR, uczestnicy musieli wykonać zdjęcie, by potwierdzić dotarcie do danego punktu. Zadaniem zabawy było zainteresowanie uczestników twórczością Cypriana Kamila Norwida oraz pięknem norwidowskich obrazów poetyckich.

Pogoda nie sprzyjała, dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkim uczestnikom gry! Wszystkie drużyny dotarły do mety z poprawnie wykonanymi zadaniami.

A wygrali:

I miejsce:
Szkoła podstawowa nr 4
II miejsce:
III miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury (drużyna I)

oraz wyróżnienia za udział:
Młodzieżowy Dom Kultury (drużyna II)
Szkoła podstawowa nr 105 ( drużyna I)
Szkoła podstawowa nr 2
Szkoła podstawowa nr 315
Szkoła podstawowa nr 6 (drużyna I)
Szkoła podstawowa nr 1 (drużyna I)
Szkoła podstawowa nr 6 (drużyna II)
Szkoła podstawowa nr 1 (drużyna II)
Szkoła podstawowa nr 105 (drużyna II)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!