20 lipca na skwerze z dzikami przy gmachu głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy rozpoczął się dwudniowy cykl wydarzeń pasma – zatytułowanego „Wobec Różewicza”, odbywających się w ramach Festiwalu Góry Literatury 2021. Po warsztatach dedykowanych najmłodszym przyszedł czas na wernisaż wystawy poświęconej Tadeuszowi Różewiczowi TADEUSZ RÓŻEWICZ W OBIEKTYWIE ADAMA HAWAŁEJA. Następnie Karol Maliszewski rozpoczął ucztę poetycką rozmową z Joanną Roszak i Tadeuszem Dąbrowskim. Kolejnym punktem programu był koncert zespołu „Póki Co” pochodzącego z Nowej Rudy. Ich lekka i rześka muzyka doskonale odzwierciedliła ich pasję i sposób na codzienność: poszukiwanie związków słowa i dźwięku. Na zakończenie pierwszego dnia Karol Maliszewski rozmawiał z Klarą Nowakowską i Andrzejem Niewiadomskim.

Przed nami jeszcze drugi dzień:
21.07.2021 – środa
12.00 – Góra Bajek – letnia przygoda na łące – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 4+ przygotowane przez bibliotekarki ze świdnickiej biblioteki
13.00 – Klaunikowa Fifi – animacje dla dzieci
16.00 – Wobec Różewicza – z Joanną Mueller i Janem Baronem rozmawia Karol Maliszewski
17.00 – Ostał ci się ino sznur. O weselnych śledztwach Szczupaczyńskiej – z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim rozmawia Waldek Mazur
18.00 – Wobec Różewicza – z Mirosławą Szychowiak i Jakubem Sajkowskim rozmawia Karol Maliszewski