Pasjonujesz się pisaniem? Śledzisz media społecznościowe? Chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu informacji? Weź udział w szkoleniu DZIENNIKARSTWO ONLINE, na które zaprasza
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy.

W szkoleniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat. Uczestnicy warsztatów poznają kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w internecie, nauczą się, jak nie dać się podejść fake newsom, a także przetestują metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji. Dowiedzą się, jakie są tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst, video, foto i jak wykorzystywać je w internecie. Przećwiczą, jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum. Zapoznają się także z tajnikami bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści.

Zajęcia będą się odbywały zdalnie. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej szczegółów można uzyskać pod nr. tel. 74/6400937.

plakat informujący o szkoleniu dziennikarstwo online