25 czerwca 2021, w Parku Centralnym, odbył się Świętojański EKOPIKNIK. My też tam byliśmy! BIBLIOeko – zabawy z biblioteką. Uczestnicy ekopikniku mieli możliwość zrobienia ekozabawek ze zużytych rolek po papierze toaletowym, tektury i gazet, ale mieliśmy również inne rzeczy, które powstały w bibliotece z niepotrzebnych już rzeczy. Sam proces tworzenia sprawiał dużo frajdy nie tylko najmłodszym, a późniejsze wykorzystanie stworzonych przez siebie zabawek dało ogromną satysfakcję. Kolejną propozycją biblioteki była:
Eko kolorowanka – czyli malowanie barwnikami z owoców i warzyw, które wcześniej przygotowaliśmy. By malowanie było bardziej „spektakularne” naszą kolorowanką była duża płachta materiału – stare prześcieradło, które trafiłoby do śmietnika. Bardzo jest nam miło, że nasze stanowisko cieszyło się ogromną popularnością. Do miłego zobaczenia w bibilotece.

dzieci w trakcie zabawy plastycznej
rysunek tęczy na białej kartce
dzieci malujące kolorowymi farbkami na białym materiale-prześcieradle
lisek zrobiony z rolki po papierze toaletowym